آشنایی کودکان با محیط زیست

5 شیوه آشنایی کودکان با محیط زیست

خوب است که از سنین کودکی کودک خود را فردی دوستدار طبیعت و محیط زیست پرورش دهید.

 

غذا‌هایتان را با مواد طبیعی و موافق با محیط زیست درست کنید:

این ماه غذاهای محلی را گل سرسبد میز شامتان کنید. به کودکانتان اجازه بدهید به شما در پیدا کردن اقلام دارای برچسب خاص در فروشگاه و یا حتی بهتر از آن در رفتن به بازار کشاورزان کمک کند.

کود:

به سایت EPA. gov سر بزنید تا ببینید که چگونه ته مانده غذا‌ها و زباله‌های حیاط را به خاک سرشار از مواد مغذی برای باغچه گل و سبزیجاتتان تبدیل کنید.

فیلم ببینید:

از طریق فیلم‌، اطلاعاتی را درباره مسائل زیست محیطی یاد بگیرید. مثلاً Wall. E (این فیلم داستان وال ای، ربات هوشمند آشغال‌ جمع‌کنی است که ماموریت دائمش، فشرده سازی و جمع آوری پسماندها و آلودگی‌های صنعتی است) را تماشا کنید یا مستند حقیقت تلخ (An Inconvenient Truth) که درباره گرم شدن کره زمین بوده و کارگردان آن کاندید جایزه نوبل شده است، می تواند برای کودکان بزرگ‌تر مناسب باشد.

در اینترنت جستجو کنید:

با انجام بازی‌هایی مانند Barney and Friends Clean up (بارنی و دوستانش محیط زیست را تمیز می‌کنند)، به کودکتان نشان دهید که نجات محیط زیست می‌تواند لذت بخش باشد (Pbskids. org/games/environment. html). کودکان بزرگ‌تر هم می‌توانند از بازی‌هایی مانند Adventures With Bobby Bigfoot که در همین رابطه است، لذت ببرند (Kidsfootprint.org).

استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی:

به جای انداختن ظرف پلاستیکی در سطل بازیافت، آن را به ظرف غذای پرندگان تبدیل کنید. نواری از ضلع مقابل دسته ببرید، آن را پر از دانه پرنده کنید و روی سنگ تخت یا سایر نقاط مناسب قرار دهید.

/ 1 نظر / 47 بازدید